gradobicieDożyliśmy czasów, kiedy na skutek globalnego ocieplenia zmienia się klimat w naszym kraju. Doprowadziło to do tego, że kiedyś zjawiska rzadkie typu trąby powietrzne czy też burze z gradem w okresie wiosennym  czy też letnim są zjawiskiem dość często występującym. Niestety grad bardzo często jest tak duży, że w wyniku jego opadów zostają uszkodzone samochody, a zwłaszcza ich elementy blacharskie czyli karoseria. Zazwyczaj największe spustoszenie i wgnioty dotyczą dachu, maski samochodu.

Przy obecnych cenach ubezpieczenia auto casco, bardzo często go po prostu nie płacimy i szkodę musimy naprawić z własnej kieszeni. Wizyta  w zakładzie blacharskim i lakierniczym wiąże się ze sporym wydatkiem, kosztowną naprawą i stratą sporej ilości czasu.

Poza wydatkami jest jeszcze ” drugie dno” szkody. Po naprawie konwencjonalnymi metodami auto traci na swojej wartości, nie możemy go sprzedać jak nieuszkodzone. Na całe szczęście do Polski dotarła metoda usuwania wgniotów bez konieczności lakierowania, czyli naprawa karoserii metodą PDR.

usuwanie szkod po gradobicu metoda pdr

Polega ona na usunięciu  szkody przy pomocy specjalistycznych  narzędzi, bezinwazyjnie i nie uszkadzając lakieru. Auto po takiej naprawie ma pierwotny wygląd i jest uważane nadal w 100% za bezwypadkowe , naprawy tego typu honorują również firmy ubezpieczeniowe.

Opis techniki PDR (Paintless Dent Repair) – naprawa karoserii bez lakierowania

Metoda PDR polega na usuwaniu wgnieceń poprzez albo zastosowanie dźwigni i masowanie blachy od wewnątrz i wypychanie wgniecenia , aż do uzyskania zadowalającego efektu. Element naprawiany jest dodatkowo oświetlany specjalistyczną lampą i dogrzewany. Ta metoda wymaga ogromnego doświadczenia ze strony operatora i tzw. czucia blachy. Przy metodzie na dźwignię często trzeba zdementować np. nadkole lub tapicerkę drzwi.

Drugim typem naprawy w technologii PDR jest metoda na tzw. klej “Glue pulling”. Tutaj używamy specjalnych adapterów, które przy pomocy specjalistycznego kleju przyklejamy do karoserii i przy pomocy młotka bezwładnościowego odciągamy blachę od zewnątrz. Tę metodę stosujemy w trudno dostępnych miejscach typu słupki.

Naprawę tego typu warto zlecić profesjonalnej firmie. Zaoszczędzi to nam nerwów i kłopotów. Do specjalistycznych firm zajmujących się naprawą wgnieceń bez lakierowania na terenie Poznania należy firma Carwgniot.. Pracownicy firmy bezpłatnie dokonają oględzin i wyceny naprawy szkody, dobiorą metodę i dogodny termin  naprawy Państwa auta oraz wykonają naprawę profesjonalnie i w dobrej cenie. Satysfakcja gwarantowana.